Zámerom projektu žiadateľa je zabezpečiť zvýšenie kapacít a rozvoj digitálnych zručností znevýhodnených skupín – konkrétne seniorov (s primárnym fokusom na ženy) žijúcich samostatne alebo v domovoch dôchodcov prostredníctvom realizácie cieleného neformálneho vzdelávania vo vybraných oblastiach digitálnych zručností v kombinácii s vytvorením online platformy (Portál tretieho veku) a mobilnej aplikácie (praktický pomocník pre seniorov). Miestom realizácie projektu sú v prípade vybraných aktivít (neformálne vzdelávanie) konkrétne kraje – prioritne BB a BA, s presahom aj na ďalšie kraje SR v prípade aktivít Online platforma a Mobilná aplikácia.
Z prieskumu vypracovaného Ministerstvom pre informatizáciu a regionálny rozvoj SR na vzorke takmer 600 respondentov vyplynulo, že vyše 90 % slovenských seniorov súhlasí s názorom, že by im digitálne technológie uľahčili kontakt s blízkymi a každodenný život a zároveň sedem z desiatich seniorov má záujem rozvíjať svoje digitálne zručnosti.
Na týchto stránkach sa preto dozviete takmer všetko – od úplných základov, až po prácu s internet bankingom. Oblasť informačných technológií je nepredstaviteľne rôznorodá a veľmi rozsiahla, takže sa sem nepomestilo všetko. Preto kvôli prehľadnosti nájdete na stránke aj množstvo odkazov na iné stránky s podrobnejším vysvetlením tém, ktoré vás zaujímajú.

Cieľom Portálu tretieho veku je nachádzanie spôsobov ako žiť s touto rôznorodosťou a sprístupniť ju seniorom prostredníctvom vzdelávacích aktivít, ktoré prispievajú k búraniu bariér pri využívaní digitálnych / internetových nástrojov seniormi. Chceme zabezpečiť zvýšenie kapacít a rozvoj digitálnych zručností seniorov žijúcich samostatne alebo v domovoch dôchodcov. Prečítajte si viac o rôznych odvetviach internetu, ktoré vás zaujímajú, prostredníctvom filtrovania pomocou kategórií a značiek, celkový prehľad nájdete na mape stránok portálu.
Zastrešovateľ portálu je Občianske združenie pre rozvoj športu, medzi ktorého ciele patrí okrem rozvoja športu na regionálnej aj celoštátnej úrovni ochrana a podpora zdravia a vzdelávania, či vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnosti, informačných a osvetových aktivít, konzultačnej a poradenskej činnosti. Medzi ďalšie aktivity združenia patrí výskum a vývoj v oblasti spoločenských a humanitných vied, podpora sociálne vylúčených skupín, podpora opatrení na tvorbu pracovných miest, či poskytovanie sociálnych služieb u starších osôb.